صفحه اصلی          قوانین آموزشی          تقویم آموزشی          سایتهای مرتبط          نظرها و پیشنهادها          ارتباط با ما


 تاریخ خبر :          13/07/95          11:27  
    عنوان خبر : تقویم تسهیلات رفاهی به انضمام فهرست انواع وام دانشجویی و مبالغ سرانه و همچنین راه
  خلاصه خبر :  
  

        تصویر بخشنامه شماره 130/1/20790 مورخ 94/11/14 تقویم تسهیلات رفاهی به انضمام فهرست انواع وام دانشجویی و مبالغ سرانه و همچنین راهنمای بهره مندی از تسهیلات رفاهی دانشجویان روزانه و شهریه پرداز به منظور بهره مندی از چگونگی دریافت وام دانشجویی ایفاد می گردد .

شایان ذکر است ضوابط و مقررات بازپرداخت وامهای دانشجویی براساس بخشنامه فوق به شرح زیر تأکید می گردد.

شرایط و ضوابط بازپرداخت وام ( صندوق رفاه دانشجویان )

 1. دانشجویانی که موفق به پایان دوره تحصیلی خود شده اند ، پس از فراغت از تحصیل نسبت به پرداخت کل بدهی به حساب صندوق رفاه و یا اخذ دفترچه اقساط اقدام می نمایند . زمان تعیین تکلیف بدهی برای کلیه دانشجویان ( مشمول و غیر مشمول ) حداکثر نه ماه پس از فراغت از تحصیل می باشد . در صورتی که پس از نه ماه برای گرفتن دفترچه قسط مراجعه نماید ، دیگر بدهی قابل تقسیط نبوده و دانشجو می بایست کل بدهی را یکجا پرداخت نماید .
 2. تعداد و مبلغ اقساط بهره مندان از تسهیلات وام توسط صندوق رفاه دانشجویان تعیین خواهد شد .
 3. طول مدت بازپرداخت با توجه به میزان بدهی حداکثر 5 سال می باشد .
 4. مبلغ 10 % از کل بدهی قابل تقسیط هنگام فراغت از تحصیل و صدور دفترچه اقساط بایستی بطور یکجا توسط دانشجو واریز و اصل فیش واریزی تحویل شود . مانده بدهی تقسیط خواهد شد .

تذکر ا : بدهی دوران تحصیل دانش آموختگان فوت شده ، جانباز ، از کارافتاده کلی و شهدا بجز موارد غیر قابل تقسیط و با رعایت ضوابط و مقررات صندوق رفاه دانشجویان بخشوده می گردد .

 1. فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی داخل کشور که خدمت نظام وظیفه خود را قبل از شروع به تحصیل انجام داده یا به نوعی از انجام خدمت نظام وظیفه معاف شده و یا می شوند مازم هستند ، حداکثر نه ماه پس از فراغت از تحصیل یا سپردن تعهد لازم به صندوق ، دیون تحصیلی خود را بر اساس دفترچه ، شخصاٌ و یا از طریق محل اشتغال بازپرداخت نمایند و در صورتیکه بیش از سه بار متوالی در پرداخت اقساط بدهی خود تاخیر نمایند ، بدهی آنان به دین حال تبدیل خواهد شد .
 2. تاریخ آغاز بازپرداخت بدهی فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی داخل کشور که مشمول انجام خدمت نظام وظیفه می باشند ؛ حداکثر به نه ماه بعد از انجام نظام وظیفه آنان موکول می گردد . ( با رعایت بند 1 )
 3. بدهکاران دارای دفترچه اقساط می بایست در تاریخ سررسید هر یک از اقساط به یکی از شعب بانک تجارت ( یا بانک ملی با توجه به شماره حساب مندرج در دفترچه اقساط صادر شده ) در سراسر کشور مراجعه و مبلغ بدهی خود را به حساب مندرج در فیش واریز کرده و نسخه دوم ( رسید پرداخت کننده ) را تا تسویه حساب نهایی نزد خود نگهداری نمایند . ضمناٌ در خصوص واریز مبالغ در بانک تجارت به شماره مشتری 15 رقمی قید شده و پرفراژ بانکی دقت شده و در صورت مغایرت بلافاصله توسط کاربر بانک ، نسبت به رفع آن اقدام گردد .
 4. صدور و ارسال هر گونه تائیدیه تحصیلی و یا ارسال ریز نمرات و هم چنین معرفی به حوزه نظام وظیفه منوط به صدور دفترچه اقساط می باشد و تسلیم اصل مدارک پس از استرداد کل بدهی و انجام تعهدات قانونی دیگر می باشد .
 5. فارغ التحصیلان دارای دفترچه اقساط که در مقاطع بالاتر تحصیلی در دانشگاه های وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های غیر دولتی پذیرفته می شوند . ( با حفظ وقفه تحصیلی حداکثر یکسال ، حد فاصل دو مقطع ) می توانند با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل بعد از دریافت دفترچه اقساط المثنی ، بازپرداخت بدهی خود را به پس از فراغت از تحصیل در مقطع بالاتر انتقال دهند . ( در صورت عدم مراجعه دانشجو بایستی طبق سررسید دفترچه ، اقساط خود را پرداخت نماید . )
 6. دانشجویان انصرافی ، تارک تحصیل و اخراجی ملزم به بازپرداخت کامل و یکجای کل وام های دریافتی و هزینه های مربوط به خوابگاه دانشجویی می باشند .
 7. انتقال بدهی دانشجویان در یک دوره آموزشی در دانشگاه های یکسان همان رشته و همان مقطع به همان دوره آموزشی بلامانع می باشد . در غیر اینصورت دانشجوی انصرافی محسوب گردیده و طبق مقررات می بایست کل بدهی خود را پرداخت نماید .
 8. در سایت صندوق رفاه دانشجویان قسمتی بنام پورتال دانشجویی موجود می باشد که از زمان دریافت تسهیلات از صندوق و واریز کامل بدهی بعد از فراغت از تحصیل ، دانشجو می تواند روند دریافت و بازپرداخت تسهیلات خود را مشاهده و در صورت تمایل نسبت به واریز اقساط خود به صورت اینترنتی اقدام نماید .

قابل توجه دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی :

بدهی ودیعه مسکن و خوابگاه قبل از دریافت دفترچه می بایست بصورت نقدی پرداخت شود.

معاونت فرهنگی و دانشجویی

دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان

 

     منبع خبر : 
    نویسنده خبر :